9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією
За рішенням Генеральної Асамблеї ООН сьогодні відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Під егідою ООН у багатьох країнах світу проходять демонстрації, зустрічі та семінари, приурочені до цього Дня. Конвенція ООН з корупції була відкрита до підписання 9 грудня 2003 року в місті Меріда (Мексика). На сьогоднішній день Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 - ратифікували. Україна, Азербайджан, Білорусь, Киргизстан, Латвія, Росія, Таджикистан і Туркменистан також ратифікували цю угоду.
Метою Конвенції є попередження і викорінювання корупції, заохочення і підтримка міжнародної співпраці і технічної допомоги у попередженні корупції і боротьбі з нею, зокрема вживання заходів щодо повернення активів.
ООН вважає, що "корупція підриває економічний розвиток, ослабляє демократичні інститути і принцип верховенства закону, порушує громадський порядок і руйнує довіру суспільства, тим самим даючи змогу процвітати організованій злочинності, тероризму та іншим загрозам безпеки людини".
Згідно зi щорічним звітом міжнародної антикорупційної організації "Transparency Inte1ational", цього року Україна нарівні з Росією, Камеруном, Еквадором, Кенієй, Сьєрра-Леоне, Східним Тимором і Зімбабве посіла 146-те місце за рівнем корупції серед 180 країн світу. До того ж минулого року Україна посіла 134-у сходинку у рейтингу оцінки поширення корупції в світі.
За даними представників організації, за рік показник корупції в країні погіршився на три пункти. Індекс України становив 2,2 за шкалою від 0 до 10, де нуль означає найвищий рівень сприйняття корупції, а 10 - найменший. Водночас індекс нижче за межу 3,0 є показником "стрімкої" корупції.
У кінці грудня минулого року на офіційному сайті МВС України було опубліковано топ-170 найбільших хабарів, викритих органами внутрішніх справ у 2008 році. Лідером за хабарництвом залишалася земельна сфера, а найкорумпованішими регіонами стали Київ, Дніпропетровська область, АР Крим, Київська, Одеська, Донецька і Луганська області