Робити щеплення проти грипу в розпал епідемії не варто

Опубликованно: 9 ноября 2009 Рубрика: Район
3774 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Чимало лікарів радять утриматися від щеплення на час епідемії. Голова Асоціації інфекціоністів України, професор Тернопільського медуніверситету Михайло Андрейчин застерігає, що під час епідемії щеплення робити недоцільно і навіть ризиковано: «На тлі зростання захворюваності на ГРВІ щеплення може дати більший відсоток небажаних реакцій». Річ у тім, що інкубаційний період грипу триває від однієї до семи діб. Якщо людині роблять щеплення, то для вироблення імунітету потрібно 2-4 тижні (деякі дослідники кажуть — десять днів).


«Відповідно, якщо хтось гарантує людині, що найближчі сім днів вона перебуватиме в умовах, у яких абсолютно виключається зараження, а після вакцинації дає ще 10 днів своєрідної ізоляції, яка виключає зараження, тоді вакцинуйте цих людей. Але підпишіться, дайте гарантії», — зазначив голова Асоціації інфекціоністів України.

Україною «гуляє» змішана епідемія

Завідувач відділу фітотерапії, системних методів профілактики та реабілітації НВК ЮСТАС Борис Скачко також радить утриматися від щеплення найближчим часом: «Вакцинацію пізно робити — ми вже маємо епідемію. Бо коли в організм вноситься ще один агент (вакцина), захисна система переорієнтовується на нього, кидаючи на вироблення специфічної відповіді всі сили. У цей час імунітет «забуває» про все інше. І якщо в цей момент в організмі раптово з’являється новий патоген (людина заразилася грипом чи ГРВІ), імунна система не може дати йому гідну відсіч». Є ще й третій момент. За словами пана Андрейчина, на початку епідемії фахівці традиційно намагаються виявити основний вірус, на який припадає найбільший відсоток захворювань, аби знати, з чим саме і як потрібно боротися. Але на сьогодні офіційних даних про етиологічну структуру захворюваності поки немає, тому що обстеження проводили в дуже малих масштабах.

«Зараз Україна має справу зі змішаною епідемією, яка спричинена дуже агресивним штамом вірусу H1N1, — каже голова Асоціації інфекціоністів України. — Але поряд із цим збудником («каліфорнійського» грипу. — Ред.) циркулюють інші віруси типу А, зокрема сезонний H1N1, H3N2 і вірус грипу типу В. Є також певний відсоток захворювань, спричинених іншими вірусами з групи збудників ГРВІ, яких існує понад 200 видів».

Заступник головного санітарного лікаря Тернопільщини Нінель Цяпа повідомила, що лабораторно вже встановлено: із 17 померлих в області чотири загинули від вірусу групи А (із них два випадки «каліфорнійського» грипу), один летальний випадок — від мікс–інфекції, коли було поєднання вірусів грипу А та В. А серед обстежених стаціонарних хворих і людей, які потрапили в лікарню «по швидкій», обласна Тернопільська СЕС визначила 49 випадків грипу А, два випадки грипу В і чимало випадків парагрипу. А проти вірусу парагрипу «антигрипозна» вакцинація зовсім не працює...

ДО РЕЧІ

Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич звернувся до Генерального прокурора України Олександра Медведька з проханням порушити кримінальну справу за фактами завідомо неправдивого інформування суспільства про вакцинацію — як про дії, які загрожують загибеллю та іншими тяжкими наслідками для людей. Як зазначено у зверненні, дії організаторів та учасників антивакцинальної кампанії підпадають під ознаки злочину, передбаченого ст.259 Кримінального кодексу України і мають достатню доказову базу у вигляді виступів та коментарів на телебаченні, у газетах та журналах, в інтернеті впродовж 2008—2009 років...


СБ, 20 апреля 2024, 17:51 Курс НБУ: USD , EUR , RUR