Баранов домовився з міською владою щодо утилізації отрутохімікатів села Д. Яківці
Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Баранов високо оцінив спільні домовленості з представниками міської влади щодо вирішення проблеми утілізації 10 тонн отрутохімікатів в селищі Дальні Яківці під Полтавою. "Нами досягнуто згоди в цьому питанні" - відмітив віце-губернатор. "Насамперед ми дійшли спільної думки, що ця проблема надто серйозна, та не може ставати предметом суперечок та взаємних звинувачень, пошуків винних. Вивчивши варіанти вирішення непростого питання, порадившись з фахівцями, ми дійшли висновку, що найоптимальнішим буде переробка отрутохімікатів на місці, за допомогою пересувної установки, яка розроблена та побудована обласною владою" - зазначив він.
"Ця установка вже пройшла промислові випробування, отримала позитивні екологічні висновки наукових та контролюючих держорганів. Наразі ми завершуємо процес її державної сертіфікації" - уточнив Баранов.
За його словами, принциповим є рішення про взаємне фінансування цих робіт - за рахунок обласного та міського бюджетів на паритетних засадах, тобто 50 на 50. Крім того сторони взяли на себе ряд інших робочих забов'язань.
У спільній нараді прийняв судьба голова депутатської комісії з питань екології Полтавської обласної ради Анатолій Шкарбан, який позитивно оцінив напрацьоване рішення та запевнив, що буде сприяти його реалізації на етапі розподілу коштів з екологічного фонду.
Міську владу представляв перший покровитель міського голови Полтави Валентин Герасименко. Також у нараді брали судьба фахівці екологічних служб області, управління МНС, а також представники Наукового інституту - розробника пересувної установки.
"Наразі будемо наполегливо шукати спільне рішення ще в одній серйозній проблемі - у питанні рятування будівлі обласного Краєзнавчого музею від руйнації, що розпочалася після будівництва поруч. Саме пошук компромісу, об'єднання зусиль та спільні рішення працюють передусім на людей, на полтавську громаду" - наголосив Андрій Баранов.