До наймасштабніших надзвичайних подій 2009 року увійшли полтавські лісові пожежі
Публікуючи найбільш масштабні надзвичайні події 2009 року, читачів закликають не тільки вшанувати пам'ять загиблих, але задуматися над глобальними причинами того, що відбувається, щоб звести до мінімуму подібне в майбутньому
. Події розділені на ситуації природного і техногенного характеру і розташовані в хронологічному порядку. ПРИРОДНІ: 1. Березнева негода залишила 74 сіла без електрики. 14 березня в результаті ускладнення погодних умов, зокрема, шквалистих поривів вітру, опадів у вигляді мокрого снігу і дощу, із-за спрацьовування автоматики захисту ліній електропередач в трьох областях України знеструмлені: 38 населених пунктів в Сумській області, 34 - в Полтавській і 2 - в Київській. 2. Лісові пожежі на Полтавщині: 22 квітня на території Полтавської області за офіційними даними зафіксовано 11 лісових пожеж в чотирьох районах. Суха погода, яка стійко трималася в регіоні, сприяла виникненню лісових пожеж. Пожежники і працівники лісового господарства протистояли численним спалахам практично на межі своїх сил і можливостей. Основною причиною вогню в лісах пожежники називають безвідповідальне поводження з вогнем в лісових масивах «невстановлених людей».
3. Сильна злива в Євпаторії: 3 вересня сильна злива затопила близько десяти вулиць в Євпаторії і підвали приватних будинків в чотирьох селах Сакського району Криму. Злива продовжувалася на західному побережжі Криму з 23.00 2 вересня до 13.00 3 вересня.
Близько десятка дворів Євпаторії виявилися підтопленими, ще сім вулиць «перетворилися на справжні річки». Рух транспорту і трамваїв зупинили. За допомогою насосів рятувальники протягом декількох годинників відкачували воду з дворів і підтоплених ділянок дорогий. Бійці МНС також надали допомогу таким, що вчиться гімназії імені Сельвінського - в другому корпусі будівлі вода заблокувала вихід. Рятувальникам на човнах довелося переправляти дітей через «річку», що біжить у дверей.
4. Осіння негода - більше тисячі сіл без світла: у другій половині 13 жовтня і в ніч на 14 жовтня в результаті ускладнення погодних умов, зокрема, поривів вітру, а на заході дощу з мокрим снігом було знеструмлено 613 населених пунктів
5. Сильний снігопад паралізував Одесу: у грудні 2009 року в Одесі побито рекорд снігопадів за останніх 56 років.
Унаслідок сильних завірюх, результатом яких стали сніжні заноси і ожеледиця, на автомобільних дорогах утворилися затори, а між Одесою і Іллічівськом довжина пробки склала 6 км. За даними деяких ЗМІ, на трасі було виявлено декілька замерзлих людей, які померли від холоду в своїх же машинах. 17 грудня рух транспорту зупинився і в самому місті. Щоб доставити породіль в пологовий будинок, рятувальники МНС задіювали бронетранспортер.
86 населених пунктів в Одеській області залишилися без електропостачання. Деякі будинки в Одесі занесло снігом до рівня другого поверху, і людям доводилося викопувати ходи снігу, щоб вийти з будинку. У супермаркетах почався дефіцит продуктів харчування - через нерозчищені міські дороги машини не могли своєчасно доставити товар в торгові точки. Була паралізована робота портів.
ТЕХНОГЕННІ: 1. Отруєння 88 курсантів
На початку лютого в Харкові були госпіталізовані з підозрою на отруєння продуктами харчування 88 курсантів Інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» і декількох військових частин в Харкові. Курсанти були доставлені у військовий медичний клінічний центр Південного регіону з нудотою, болями в животі і підвищеною температурою. Причиною захворювання курсантів стало вживання несвіжих продуктів з м'яса. Як з'ясувалося, з 29 по 30 січня в місцевому військовому гарнізоні було відключено електрику, внаслідок чого зіпсувалися продукти.
2. Вибух залу ігрових автоматів в Дніпропетровську
У Дніпропетровську в ніч на 7 травня в залі ігрових автоматів «Метро-Джекпот» відбувся вибух. В результаті пожежі 9 чоловік загинули, ще 11 отримали травми і були госпіталізовані.
Причиною пожежі назвали підпал. За інформацією оперативно-слідчої групи, на місці трагедії були знайдені залишки легкозаймистої речовини. Як затверджують свідки, спалах відбувся в ігровому автоматі, що знаходиться на самому вході в приміщення.
Відзначимо, що фактично саме ця подія стала приводом для розгляду питання про закриття грального бізнесу в Україні.
3. Трагедія на шахті ім. Скочинського (викид газово-вугільної суміші): 13 загиблих
4. Масове отруєння дітей - липень
4 липня 72 людини, зокрема 65 дітей, були зняті з поїзда №82 «Ужгород - Київ» на станції «Львів» і доставлені в Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню з ознаками гострої кишкової інфекції (гастроентероколіту).
В ході обстеження дітей було з'ясовано, що 240 дітей з Києва і 16 дорослих (вихователі і вчителі) відпочивали з 21 червня в санаторії «Перліна Карпат» Мукачевського району Закарпатської області.
За словами головлікаря Закарпатської СЕС Віри Чиж, діти отруїлися салатом із свіжих овочів. Фахівці СЕС виявили збудників стафілококу і сальмонели в змивах холодильників для зберігання риби і м'яса, на дошках для різання, в маслі «Селянське» і салаті зі свіжих овочів. Саме ці продукти давали дітям і дорослим в санаторії на обід 4 липня, перед від'їздом.
5. Масове отруєння дітей - вересень
3 вересня вихованці восьми джанкойських дитячих садів почали масово поступати в міську лікарню. Всього були госпіталізовані 192 дітей з гострою кишковою інфекцією з явищами гастроентероколіту.
Причиною отруєння дітей став кефір з молокозаводу в місті Генічеськ Херсонської області.
6. У Дніпропетровську згорів найбільший речовий ринок «Слов'янський».
7. Пожежа на полях мулу: пів-Києва дихало діоксином. В районі станції аерації (БСА) мул запалав на площі близько 15 тис. кв.м.
8. У Донецьку загинула 7-річна дівчинка від нанесення більше 70 колено-різаних поранень.Сім'я дівчинки не вірить, що дитину розтерзали собаки.
9. 17 жовтня під Джанкоєм згорів склад отрутохімікатів у районі станції «Утішне»
10. Жертвами страшного ДТП (5 грудня в 21.30, поблизу с. Райгород на Вінниччині) стали 10 паломників...