ДОПОВНЕНО Ющенко вважає причиною падіння виробництва політику Кабміну

Опубликованно: 12 ноября 2009 Рубрика: Район
907 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Президент України Віктор Ющенко вважає, що основною причиною падіння промислового виробництва в Україні є політика Кабінету Міністрів у цій сфері. Про це він заявив на нараді із проблемних питань функціонування промислових підприємств у Кременчуці. "Головною проблемою цього промислового занепаду є бездарна урядова політика в цій сфері", - сказав Ющенко. Президент упевнений, що падіння виробництва в Україні не можна пояснити світовою економічною кризою, тому що в країні вона триває, у той час як у всьому світі економіка відновлюється.


З такими темпами нам треба 5 років, щоб  досягти рівня попереднього року" - зазначив Ющенко.

Він у черговий раз розкритикував Уряд за значну заборгованість із відшкодування ПДВ, навівши приклад з ВАТ "Крюківський вагонобудівний завод": "130 млн. гривень законних вагонзавод не отримав з бюджету... Єдиним замовником цього підприємства є держава - "Укрзалізниця". Яка політика держзамовлень - нуль. Оце антикризова робота по ПДВ і замовленню? Коли наперед стягують податки" - зазначив Ющенко. Він підкреслив, що підприємства не отримують жодної компенсації ПДВ, поки наперед не сплатять податки...

За словами президента, зараз рівень невідкомпенсованого ПДВ досяг 18 мільярдів гривень. "Якщо хтось пам’ятає, 1,5 роки назад ми догризали, вибачте за це слово, Миколу Яновича Азарова за те, що він довів країну до 9 мільярдів невідкомпенсованого ПДВ", - нагадав Ющенко. "І казали: то велика трагедія, то "азаровщина" була, то дуже погана тенденція, коли з 6 ми підняли до 9", - додав він.

Зараз, наголосив президент, "ми досягли небаченого за всю історію податку на додану вартість не сплаченого до балансу підприємств України". "Це і мобілізація обігових коштів національної економіки, і позапланове фінансування національного бюджету, при чому безплатно, з нульовою ставкою", - підкреслив Ющенко. "Замість того, щоб допомагати економіці, у неї через фіскальний механізм забирають обігові кошти", - додав президент. "Країна дійшла до (стягнених) 12 мільярдів податків наперед, в умовах кризи. Такого не творила жодна країна і жодний уряд", - наголосив президент.

Нагадаємо, під час робочої поїздки до Полтавської області Президент України ознайомився з роботою відкритого акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» у Кременчуці. Зокрема В.Ющенко ознайомився з роботою вагоноскладального цеху, цеху збирання і комплектації ходової частини, а також із роботою комплексу пасажирського вагонобудування.


СБ, 10 июня 2023, 21:03 Курс НБУ: USD , EUR , RUR