Еколабораторія за 375 тисяч гривень – реально чи ні?
Єдина мобільна еколабораторія, що контролюватиме забруднення повітря, Кременчуку може не дістатися. Вже неодноразово наголошувалося, що за останні кілька років скарги на “чорне” повітря, яким неможливо дихати, надходили від мешканців міста і до місцевих, і до обласних контролюючих органів. Як результат – Кременчук врешті вдався до рішучих дій. Справа була б “у кишені”, якби вистачило грошей на дорогу покупку. “Тендер, на якому вирішиться, до кого “йде” лабораторія, відбудеться 2 грудня. Ми вклали у неї 375 тисяч гривень. Але цього може бути замало.
Справа в тому, що подібні лабораторії вже функціонують у Львові (львів’янам вона обійшлася у 500 тис. гривень) та Одесі (2,5 млн. гривень). Щоправда, одеська мобільна еколабораторія, крім аналізу забруднення повітря, проводить дослідження води та грунту, рівень електромагнітні напруги та радіаційний контроль. Якщо нам цього року 375 тис. гривень не вистачить на придбання лабораторії, яка контролюватиме забруднення навколишнього середовища, то наступному року до цієї суми додамо необхідні кошти і питання буде вирішено”, – зазначив начальник міського відділу екології Геннадій Демьохін.
Нагадаємо, що цього року міськвиконком для КП “Науковий центр еколого-соціальних досліджень” придбав два прилади, які вміщуються у невеличкий чемоданчик. Це газоаналізатор німецької фірми Тesto – 350S та вимірювач оптичної щільності плогазового середовища ВОГ-2. За допомогою зондів вони фіксуватимуть забруднення викидів безпосередньо у трубі підприємства. На це міськбюджет витратив 120 тисяч гривень. За 15-20 секунд прилади фіксують не тільки показник забруднення, а й дату і час проведення вимірів. Техніка вже сертифікована. Залишилося дочекатися акредитації лабораторії.