Жителів Полтавщини закликають берегтися від нещасних випадків

Опубликованно: 17 ноября 2009 Рубрика: Район
1015 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

За даними управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Полтавської облдержадміністрації, цього року в області сталося сім надзвичайних ситуацій і виникло майже 2300 надзвичайних подій, в них загинуло 372 людини, в тому числі 23 дитини, і постраждало 1250 осіб, серед яких – 140 дітей! На території Полтавщини сталося понад 900 дорожньо-транспортних пригод, які забрали життя 132 людей. 90 осіб загинули під час пожеж, 102 людини втопилися, а четверо людей померли від споживання отруйних грибів. – Кожне втрачене людське життя – це величезна трагедія.


У більшості випадків її можна було б уникнути, – переконаний голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, благодетель голови облдержадміністрації Андрій Баранов. - Особливо обурює нещодавня «епопея» з загоранням торф’яників у Оржицькому та Глобинському районах. Якщо підсумувати площу екологічного лиха, то вийде приблизно 120 гектарів. Жителі кількох сіл протягом тривалого часу потерпали від високої задимленості. Була небезпека, що пожежа може перекинутися на житлові будинки, господарства.А сталося екологічне лихо через те, що невідомі люди підпалюють сухостій – нібито для того, щоб краща трава наростала. Такий підпал коштує занадто дорого, тож людям, перш ніж черкнути сірником, варто було б спочатку добре подумати.

 Хоча в поточному році надзвичайних ситуацій сталося  на 17 відсотків менше, ніж торік, Андрій Баранов констатував, що в обласної комісії, яку він очолює, роботи, на жаль, поки що вистачає.  – Ми щороку уточнюємо перелік потенційно небезпечних об’єктів регіону, – продовжив Андрій Баранов. – Так, станом на 1 січня цього року було зареєстровано 443 потенційно небезпечних об’єкти, які тримаємо під особливим контролем. За 10 місяців комісія провела 21 засідання, з яких 14 – позапланові. На кожну надзвичайну ситуацію ми реагуємо невідкладно, адже найактуальніші для нас – питання збереження людського життя.

Обласна влада намагається не тільки долати наслідки стихії, але й попереджати лихо, адже це – набагато дешевше й простіше. Наприклад, для попередження проблем, що можуть виникнути в зимовий період у житлово-комунальному господарстві. Так, на проведення ремонтних робіт у котельнях у смт Велика Багачка, в Лубнах, у с. Петрівка-Роменська Гадяцького району, що потребували невідкладного ремонту, були виділені кошти з обласного резервного фонду у сумі 690 тисяч гривень. Обсяг резервного фонду цього року становить 7 млн. 605 тис. грн. Але, Андрій Баранов ще раз наголосив на тому, що не хотілося б, аби ці кошти ішли з димом через нехлюйство паліїв: краще їх використовувати на ремонт котелень або інших об’єктів житлово-комунального господарства.

У полі зору комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій знаходиться й перебіг епідемії захворюваності людей на грип та ГРВІ. Щоб запобігти поширенню підступних інфекцій, в тому числі й «каліфорнійського» грипу А/Н1N1, у перші ж дні оголошення в державі епідемічної ситуації, комісія вирішила надати з регіонального матеріального резерву гігієнічні маски та респіратори обласній клінічній інфекційній лікарні, обласній санепідемстанції та іншим установам і організаціям. За розпорядженням голови ОДА, головному управлінню охорони здоров’я було виділено з резервного фонду півтора мільйона гривень, які призначені для лікувально-профілактичних заходів. – Ми робимо все можливе для того, щоб жителі Полтавської області почувалися в безпеці, – сказав Андрій Баранов. – Тому не лише усуваємо наслідки надзвичайних ситуацій та подій, а й намагаємося попередити їх виникнення. Однак кожна людина повинна навчитися відповідати за свої вчинки й думати про наслідки своїх дій. Я закликаю вас: пам’ятайте, що немає нічого ціннішого за людське життя, бережіть себе, своїх рідних і близьких. Недаремно ж кажуть, що береженого – і Бог береже! - підкреслив Баранов.


СБ, 18 мая 2024, 6:51 Курс НБУ: USD , EUR , RUR