Кременчужанка робить з тканини янголяток

Опубликованно: 12 ноября 2009 Рубрика: Район
1051 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Кременчужанка Ольга своїми руками створює ляльок. Ці невеличкі витвори мистецтва користуються попитом серед поціновувачів прекрасного, але не завжди роботи належно оцінюють. Тендітна жіночка з красивою посмішкою та величезною плетеною корзиною ходить містом і пропонує придбати її творіння. Зазвичай, на такі пропозиції люди реагують неохоче, але коли з корзинки починають з’являтися казкові ляльки, встояти просто неможливо. Ольга зізналася, коли створює нову ляльку, заздалегідь не знає, якою вона буде. Ідея народжується у процесі.


«Багато хто запитує мене, чому ляльок немає очей, – розповідає Ольга, – кажуть, що так і хочеться домалювати обличчя. Це значить, що мої ляльки такій людині не підходять. Вони у мене як янголятка, можливо, навіть схожі на душі ще ненароджених дітей. Коли шию своїх ляльок, я думаю про власну доньку, – посміхається Ольга, – Вона у мене, хоч і непосидюща, але дуже добра, лагідна дівчинка. Так і мої ляльки - позитивні, хороші, слухняні».
Своїх ляльок Ольга продає за ті гроші, за які людина може їх придбати.
Одна жінка купила ляльку лише за 20 гривень, саме у таку суму вона її оцінила.
Проте майстриня намагається не віддавати своїх ляльок за безцінь. «Такі іграшки за кордоном коштують набагато дорожче, – говорить жінка. – Я намагаюсь ставити більш реальні ціни, доступні для нашого народу. Мої ляльки більш інтер’єрні, а придбати окрасу для власного будинку за 70 гривень – це не так уже й дорого».
Ольга не раз задумувалася над тим, щоб створити виставку власних робіт. Але, як виявилося – нема з чого, просто не вистачить експонатів. А працювати, як конвеєр, не можна – у кожній ляльці – частина душі самої майстрині.
Колись художниця хотіла продавати їх у магазинах. Але коли побачила, що їх повісили поряд з іншими іграшками, передумала. Вони ж особливі. А в магазині будуть припадати пилом, можуть впасти на підлогу. «Вдома ж вони знаходяться у чистому місці, я дуже обережно до них ставлюсь. Навіть, коли по вулиці з корзинкою ходжу, вона у мене накрита, щоб на ляльок не потрапляв бруд», - говорить майстриня.
Усі ляльки Ольги створені з екологічно чистих матеріалів, лише з натуральної тканини. Наповнювач – синтепон і проволока, щоб ляльки могли рухатися.
Ці іграшки, переконана Ольга, не для того, щоб ними гралися діти, вони призначені більше для дорослих. Це гарний подарунок та окраса будинку.

 


СБ, 10 июня 2023, 20:21 Курс НБУ: USD , EUR , RUR