Кременчужанка робить з тканини янголяток

Опубликованно: 12 ноября 2009 Рубрика: Район
1150 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Кременчужанка Ольга своїми руками створює ляльок. Ці невеличкі витвори мистецтва користуються попитом серед поціновувачів прекрасного, але не завжди роботи належно оцінюють. Тендітна жіночка з красивою посмішкою та величезною плетеною корзиною ходить містом і пропонує придбати її творіння. Зазвичай, на такі пропозиції люди реагують неохоче, але коли з корзинки починають з’являтися казкові ляльки, встояти просто неможливо. Ольга зізналася, коли створює нову ляльку, заздалегідь не знає, якою вона буде. Ідея народжується у процесі.


«Багато хто запитує мене, чому ляльок немає очей, – розповідає Ольга, – кажуть, що так і хочеться домалювати обличчя. Це значить, що мої ляльки такій людині не підходять. Вони у мене як янголятка, можливо, навіть схожі на душі ще ненароджених дітей. Коли шию своїх ляльок, я думаю про власну доньку, – посміхається Ольга, – Вона у мене, хоч і непосидюща, але дуже добра, лагідна дівчинка. Так і мої ляльки - позитивні, хороші, слухняні».
Своїх ляльок Ольга продає за ті гроші, за які людина може їх придбати.
Одна жінка купила ляльку лише за 20 гривень, саме у таку суму вона її оцінила.
Проте майстриня намагається не віддавати своїх ляльок за безцінь. «Такі іграшки за кордоном коштують набагато дорожче, – говорить жінка. – Я намагаюсь ставити більш реальні ціни, доступні для нашого народу. Мої ляльки більш інтер’єрні, а придбати окрасу для власного будинку за 70 гривень – це не так уже й дорого».
Ольга не раз задумувалася над тим, щоб створити виставку власних робіт. Але, як виявилося – нема з чого, просто не вистачить експонатів. А працювати, як конвеєр, не можна – у кожній ляльці – частина душі самої майстрині.
Колись художниця хотіла продавати їх у магазинах. Але коли побачила, що їх повісили поряд з іншими іграшками, передумала. Вони ж особливі. А в магазині будуть припадати пилом, можуть впасти на підлогу. «Вдома ж вони знаходяться у чистому місці, я дуже обережно до них ставлюсь. Навіть, коли по вулиці з корзинкою ходжу, вона у мене накрита, щоб на ляльок не потрапляв бруд», - говорить майстриня.
Усі ляльки Ольги створені з екологічно чистих матеріалів, лише з натуральної тканини. Наповнювач – синтепон і проволока, щоб ляльки могли рухатися.
Ці іграшки, переконана Ольга, не для того, щоб ними гралися діти, вони призначені більше для дорослих. Це гарний подарунок та окраса будинку.

 


ВТ, 25 июня 2024, 4:41 Курс НБУ: USD , EUR , RUR