Лісове господарство підтримають фінансово

Опубликованно: 12 ноября 2009 Рубрика: Район
1045 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Голова Полтавської обласної ради Олександр Удовіченко пообіцяв і надалі підтримувати розвиток лісового господарства області. «При можливості будемо збільшувати фінансування для створення нових лісів», – сказав Олександр Удовіченко на виїзній нараді за підсумками лісокультурної кампанії 2009 року (відбулася на базі Новосанжарського і Полтавського лісгоспів). Разом із начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Юрієм Тараненком та його першим заступником Анатолієм Даниленком учасники наради оглянули лісові культури, лісорозсадники, обговорили актуальні проблеми й перспективи розвитку лісової галузі Полтавщини.


Також на семінарі був начальник управління екологічної безпеки в Полтавській області Ігор Піддубний, голова постійної комісії облради з питань екології та раціонального природокористування Анатолій Шкарбан. Делегація розпочала свою роботу з огляду лісових культур, створених у 2001-2008 р.р. на землях запасу Руденківської та Зачепилівської сільських рад. Їхня площа займає 790 га. Розкішні лісові культури посаджені на землях запасу Ковалівської та Милорадівської сільських рад.
В цілому за період 2002-2009 років в області створено 8100 га нових лісів. Зокрема, у цьому році завдяки підтримці з боку обласної ради, органів місцевого самоврядування та горомадськості лісівники Полтавщини посадили 2176 га лісових насаджень, з яких 1416 га – нові ліси. Такий обсяг робіт із захисного лісорозведення у цьому році фінансується за рахунок коштів обласного фонду охорони НПС, коштів державного, місцевих бюджетів, власних коштів лісгоспів.
Останнім об’єктом, який оглянули учасники наради став лісорозсадник Борівського лісництва. Тут посадковий матеріал вирощується в теплицях, оснащених системою дрібнокрапельного зрошування. Директор Полтавського лісгоспу Олександр Холодний розповів про переваги такого вирощування. Фахівці можуть контролювати температуру, швидкість і якість росту сіянців. Окрім того, вихід посадматеріалу на 2 одиниці площі більший, та й, як доводять дослідження, приживлюваність сіянців вища.
Начальник управління ЛМГ Юрій Тараненко зазначив, що згідно з Обласною цільовою програмою комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року» необхідно посадити понад 15 тис. га нових лісів. Лісогосподарські підприємства області сумлінно виконують заходи програми. На найближчу перспективу прийнято під залісення 3500 га малопродуктивних земель та невгідь. Створення нових захисних насаджень зможе успішно реалізуватися за умови фінансової підтримки з державного і місцевих бюджетів.

Інформація надана обласним управлінням лісового та мисливського господарства


СБ, 10 июня 2023, 19:28 Курс НБУ: USD , EUR , RUR