Маленькі кременчужани роблять картини з тіста – їсти не можна, але подивитися варто
У Кременчуцькому будинку дитячої та юнацької творчості існує творче об’єднання з художнього ліплення. Тут діти виготовляють чарівні картини зі звичайного солоного тіста. Кімната, де займаються ліпленням з тіста, нагадує виставкову залу. На всіх стінах висять дивовижні картини – і казкові різнокольорові рибки, і новорічні дзвоники, і червоні сердечка-валентинки... З першого погляду не відразу зрозумієш, з чого вони зроблені – чимось схоже на глину та пластилін. «Тісто особливе, – розповідає керівник гуртка Ірина Близнюк, – я виготовляю його сама з борошна, солі та води. Рецепт дуже простий».
Як виявилося, створити картину з тіста не так уже й легко. Але у цього мистецтва є багато прихильників. Цього року ліпленням у Будинку творчості займаються 60 вихованців – від п’яти до 15-18 років. Це один із найпопулярніших гуртків.
Це дуже гарна підготовка до школи, особливо для тих, хто не відвідував дитячий садочок для малечі.
Для більш старших дітей це чудова можливість поспілкуватися.
Буває, що одночасно займається і семирічний малюк, і 12-річний школяр. Таке спілкування дуже продуктивне для обох, адже у них різні інтереси.
Саме ж ліплення дуже сприятливо впливає на дітей з фізичними вадами, особливо з ДЦП. У них розвивається моторика, їхні рухи стають більш керованими. До того ж це їхній шанс нормально спілкуватися з іншими дітьми, а не бути ізольованими у себе вдома.
Спочатку ліпимо, потім – розмальовуємо
Майстриня, поки розмовляє з нами, паралельно дає поради маленьким ученицям Насті та Юлі, які в цей час розмальовують виліплені з тіста груші.
Малечі ще складно створювати власні композиції. Але вони самі можуть обрати кольори для своєї картини, фон.
Щоб створити картину, потрібно спершу зробити заготовки. Їх вихованці виліпляють самостійно під уважним керівництвом керівника. Коли форма майбутньої поробки готова, тісто повинно підсохнути. Для цього потрібно близько двох тижнів. Аж тоді фігурку можна розмальовувати. Для тіста використовують лише гуаш, саме вона найбільше підходить.
- Усі діти мають свої набори фарб, – продовжує Ірина. – Їх батьки купують за власні гроші. Але якщо дитина робить роботу на виставку, то всі матеріали ми надаємо. Адже у простих наборах є не вся палітра кольорів, і повністю передати всі тони неможливо.
Діти із захопленням пропонують власні ідеї для картин.
Так у літньому таборі запропонували дітям створити власний автопортрет з тіста. Більшість з них просто дивовижно виконали роботу. Потім батьки навіть впізнавали власних дітей.
Вихованці гуртка, які вже стали дорослими, знайшли себе у різних видах мистецтва.
- Одна дівчинка стала дуже талановитим дизайнером, інша – фотографом. Вони завжди були талановитими. Їхні роботи дійсно вражали, і добре, що вони не припинили розвивати свій дар і надалі.
На заняття приїздять діти навіть із віддалених куточків міста. І хоча це додатковий клопіт батькам, вони на все готові, щоб розвивати це захоплення дитини.