Мера Полтави знову звинуватили в українофобстві

Опубликованно: 13 ноября 2009 Рубрика: Район
1136 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Голова облдержадміністрації Валерій Асадчев у черговий раз обвинуватив мера Полтави Андрія Матковського в українофобстві. Про це Асадчев заявив 12 листопада під час зустрічі з жителями Кременчука, на якій був присутнім Президент Віктор Ющенко. "Цей член партії БЮТ генетично ненавидить Україну й всю українську націю. Його так само вибрали мером, як і Черновецького", - сказав Асадчев. На його думку, є безліч фактів, що які підтверджують неповагу мера Полтави до української культури і державної символіки.


Зокрема, він нагадав, що під час святкування 300-річчя Полтавської битви (27 червня) з ініціативи Матковського замість українського гімну першим прозвучав російський гімн. Крім того, у день свята українського прапора 23 серпня, коли грав український гімн біля пам'ятника Шевченку, з ініціативи мера почалися будівельні роботи, які заглушили звуки українського гімну. Асадчев також вважає, що Матковський навмисне звільнив з посади директора музею Котляревського. "Керівника музею Котляревського звільнили за те, що громадськості стало відомо про те, як мер і його команда пиячили в музеї прямо на експонатах", - заявив Асадчев.

До його слів приєднався й Президент Віктор Ющенко, який розкритикував дії мера Полтави. "Як можна мати надію на українське майбутнє з таким патологічним мером? Мова не йде про його зняття з посади, місцеве самоврядування - незалежна галузь влади від Президента, суду, виконавчої влади", - заявив Ющенко. Він підкреслив, що відповідальність за те, що мером Полтави є людина, яка не поважає український гімн, історію й символіку, лежить на виборцях, які зали йому змогу зайняти цю посаду.

 


СР, 22 мая 2024, 2:17 Курс НБУ: USD , EUR , RUR