На Кременчуцький НПЗ поставлять 2 880 тис. тонн каспійської нафти

Опубликованно: 13 ноября 2009 Рубрика: Район
1212 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Швейцарська компанія Socar Trading S.A. (Женева), яка належить Державній нафтовій компанії Азербайджану (Socar), підписала договір терміном дії на один рік з компанією, афілійованою із групою Приватбанку, а також із ЗАТ"Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод) про поставку на НПЗ 2 880 тис. тонн легкої каспійської нафти. Договір, підписання якого відбулося 9 листопада, передбачає поставку на Кременчуцький НПЗ 240 тис. тонн нафти щомісяця протягом року. У свою чергу, прес-секретар Міністерства палива й енергетики Фент Ді повідомив, що знає про факт підписання контракту, але не має у своєму розпорядженні деталей.


"У мене є інформація про існування тристороннього договору терміном на 1 рік про щомісячні поставки на Кременчуцький НПЗ легкої каспійської нафти", - сказав він. Socar Trading S.A., яка належить Державній нафтовій компанії Азербайджану і зареєстрована в Женеві в грудні 2007 року, займається маркетингом азербайджанської нафти, яка продається на світових ринках.

Статутний капітал компанії становить 5 млн. швейцарських франків.

На початку жовтня керівництво "Укртатнафти" заявило про підписання контрактів з Державною нафтовою компанією Азербайджану, які передбачають довготермінові поставки легкої каспійської нафти на завод. Водночас, голова департаменту зі зв'язків з громадськістю Socar Нізамеддін Кулієв в інтерв'ю азербайджанському виданню "Ехо" заявив, що українська сторона за допомогою представництва Socar Trading у Швейцарії лише придбала кілька партій нафтових поставок.

За даними Мінпаливенерго, у жовтні "Укртатнафта" скоротила переробку нафтової сировини порівняно з листопадом на 3,5% до 295,7 тис. тонн. У жовтні на Кременчуцький НПЗ було поставлено 237,8 тис. тонн каспійської нафти.


СР, 22 мая 2024, 2:14 Курс НБУ: USD , EUR , RUR