На Полтавщині - 25,3 тисячі постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи

Опубликованно: 15 декабря 2009 Рубрика: Район
763 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Щоб покращити соціальний захист постраждалих чорнобильців області відповідні підрозділи соціального захисту обстежили матеріально–побутові умови проживання інвалідів-чорнобильців, їх багатодітних сімей, сімей загиблих чорнобильців, учасників ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. За цими результатами надано пропозиції установам, до компетенції яких входить вирішення проблеми. Також направили пропозиції  щодо надання матеріальної допомоги  зазначеним категоріям громадян  за рахунок коштів  місцевих бюджетів, організацій, спонсорських допомог та благодійних фондів.


В загальноосвітніх закладах області з нагоди 14 грудня відбулися  тематичні заходи, дискусії, виховні години,  бесіди,  зустрічі учнівської молоді з особовим складом  підрозділів  пожежної охорони, співробітниками, ветеранами-пожежниками, які приймали  судьба у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

В області станом на 01.12.2009 р. зареєстровано 25266 осіб постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, а саме:

2422 інвалідів Чорнобиля; 10265 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; 6648 громадян постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи; 5931 дитина постраждала від наслідків Чорнобильської катастрофи, з яких 45 дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Для фінансування програм  спрямованих на соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2009 році передбачено виділити  36,7 млн. грн.

Станом на 14 грудня 2009 року з Державного бюджету надійшло 36,4 млн. грн., які у  відповідності до Закону України  „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  та інших Урядових постанов, якими визначені розміри компенсаційних виплат, спрямовані одержувачам.

На  виплату щомісячної допомоги на харчування  спрямовано 25,8 млн. грн.  Розмір даної щомісячної допомоги у поточному році становить для 1 категорії – 278 грн., для 2 категорії – 139 грн. На даний час компенсація на харчування  по області виплачена  за листопад  поточного року включно.

На відшкодування  вартості медикаментів відпущених за безоплатними та пільговими рецептами та на безплатне пільгове зубопротезування громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, рішенням сесії обласної ради у грудні поточного року збільшено фінансування на 100,0 тис. грн. Таким чином фінансування даної програми у 2009 році становить 1,3 млн. грн.

Актуальним на сьогодні лишається питання забезпечення житлом постраждалих громадян, вже третій рік фінансування  даної соціальної програми не здійснюється. В області на обліку по забезпеченню житлом перебуває 1254 громадян постраждалих внаслідок  Чорнобильської катастрофи, з них 166 громадян віднесених до 1 категорії (інваліди-Чорнобиля), 412 громадян віднесених до 2 категорії (ліквідатори аварії на ЧАЕС) та 676 – переселенців з радіоактивно забруднених територій.

Санаторно-курортне лікування постраждалих громадян у поточному році здійснювалось централізовано за рахунок путівок Міністерства праці та соціальної політики України. Область отримала 1268 путівок, з яких: 674 путівки для оздоровлення дорослих постраждалих, 570 путівок для оздоровлення дітей у складі груп , 24 путівки   матері та дитини .

З Полтавськими громадськими обласними організаціями «Союз Чорнобиль», «Фонд інвалідів Чорнобиля», та «Діти Чорнобиля» налагоджено тісну співпрацю по забезпеченню надання пільг і компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Начальник Головного управління праці і соцзахисту ОДА Людмила Корнієнко


ВС, 29 декабря 2024, 3:42 Курс НБУ: USD , EUR , RUR