На Полтавщині немає масових проявів ксенофобії

Опубликованно: 24 декабря 2009 Рубрика: Район
844 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Про це в інтерв’ю сказав начальник Управління СБУ в Полтавській області Юрія Парамонова. «Міжнаціональні та міжрелігійні відносини в Полтавській області в цілому характеризуються відсутністю масових проявів ксенофобії, а ті, що мають місце, носять переважно побутовий характер»,- зазначив він та нагадав, що у Полтавському Управлінні з 2007 року діють підрозділи по боротьбі з проявами ксенофобії в країні. Зокрема, цьогоріч за ініціативи УСБУ в Полтаві відбулося засідання круглого столу за участю представників ОДА, вишів, ГУ МВС України в Полтавській області, земляцтв іноземних студентів, національно-культурних товариств та релігійних громад.


Чи проводитимете і надалі круглі столи з представниками національних та релігійних осередків області?
 - Обов’язково. Такі зустрічі у нас системні. Сам же круглий стіл з питань протидії ксенофобським явищам у нас є постійнодіючим, а до його участі ми запросили усі представництва національних меншин області, представників релігійних конфесій. Постійними учасниками є і представники влади та правоохоронні структури.

Напередодні виборів дехто починає спекулювати на антисемітську тему. На вашу думку, наскільки такі прояви будуть частими під час президентської кампанії та чи понесуть відповідальність, відповідно до закону, люди, які дозволять собі подібні висловлювання?

- Правоохоронні органи, в тому числі і СБУ, будуть жорстко реагувати на усі можливі спроби у будь – якій формі завадити вільному волевиявленню наших громадян на виборах. А усі винні у скоєнні злочинів будуть притягуватися до відповідальності не дивлячись на їх політичну, релігійну, національну приналежність.

Чи траплялися на території регіону сутички на релігійному грунті?

- Згідно із діючим законодавством заборонити будь – яку релігійну, національно-культурну чи громадсько-політичну організацію можуть лише судові органи. На даний час на території області таких організацій не має.  Ще раз хочу наголосити, що для Полтавській області не є характерними серйозні конфлікти на релігійному та національному грунті. Як свідчить досвід, ті окремі непорозуміння, які мали місце останнім часом у даній сфері, носили переважно майновий або побутовий характер.
 Юрію Миколайовичу, якщо у когось із полтавців є інформація про можливі ксенофобські явища, куди їм необхідно звертатися?

- За порушення  рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності або ставлення до релігії статтею 161 КК України передбачена кримінальна відповідальність. Розслідування злочинів, що попадають під дію даної статті, віднесено до підслідності органів прокуратури, які і здійснюють правову оцінку вказаних фактів.
          В Управлінні СБ України в Полтавській області діє телефон довіри за номерами телефонів 7-45-22 та 51-18-38, а також електронна адреса – sbudovira@i.ua  для прийому звернень громадян, куди можна повідомити про факти проявів ксенофобії або звернутись до нас особисто.

Прес-служба СБУ в Полтавській області


ЧТ, 26 декабря 2024, 3:28 Курс НБУ: USD , EUR , RUR