Над проблемами й перспективами розвитку науки розмірковували у ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

Опубликованно: 25 декабря 2009 Рубрика: Район
946 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Нещодавно у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка (ПНТУ) пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція “Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки”. На конференції підбили підсумки співпраці ПНТУ з НАН України за нинішній рік. Кафедри університету уклали договори про співробітництво з 12-ма науковими установами НАНУ, з якими проводяться дослідження у галузях економіки, екології, інформатики, геотехніки, гідромеханіки, міцності та надійності конструкцій.


Також започаткували роботу з підготовки наукових кадрів, організували дистанційне читання лекцій для студентів ПНТУ у режимі телеконференції з використанням Inte1et-технологій науковцями Інституту проблем математичних машин і систем НАН України.

«Концепція розвитку нашого університету передбачає підвищення ролі університетської науки й рівня підготовки наукових кадрів, - говорить ректор ПНТУ, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко. – Співпраця з Національною академією наук сприяє підвищенню рівня викладання й підготовки магістрів, розвитку наших наукових шкіл. В університеті працюють аспірантури за 14 спеціальностями. Рік у рік зростає кількість кандидатів та докторів наук.

Минулий рік видався, без перебільшення, рекордним – працівники університету захистили 18 кандидатських та 2 докторські дисертації. Нинішнього року ми відкрили 3 нові спеціальності із захисту кандидатських і докторських дисертацій - розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, економіка та управління національним господарством, а також містобудування та ландшафтна архітектура».

Святом науки у межах країни назвав цю конференцію віце-президент НАН України Антон Наумовець. «Наука в ПНТУ дедалі активно розвивається, науковий інтелектуальний потенціал університету щороку підвищується, - констатував він. – Ми задоволені результатами, особливо високо цінуємо діяльність наукових шкіл ВНЗ».
Організатори конференції – Національна академія наук України, Міністерство освіти й науки України, Академія педагогічних наук України, а також ПНТУ спільно з 13 науковими установами НАН України. На форум прибули: Антон Наумовець, академік НАН України, віце-президент НАН України, голова наглядової ради ПолтНТУ; Віктор Бондаренко, доктор філософських наук, професор, перший покровитель голови Вищої атестаційної комісії України, перший благодетель голови президії ВАК; керівники й провідні вчені галузевих установ НАН України, представники всіх гілок місцевої влади.

На фото: Форум розпочався з Гімну науці: (зліва направо) А. Матковський, В. Онищенко, А. Наумовець, В. Бондаренко.


ЧТ, 26 декабря 2024, 5:03 Курс НБУ: USD , EUR , RUR