«Навимагав» 50 грн., а отримає 4 роки позбавлення волі

Опубликованно: 11 ноября 2009 Рубрика: Район
1004 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Детектив, який розігрався на трасі Київ-Харків, а саме у районі селища Решетилівка, не залишив би байдужим жодного сценариста екшенів. У головній ролі виступив 23-річний молодик, який відчуваючи  себе «царем» усіх доріг, з пістолетом у руках збирав «дань» з водіїв – дальнобійників. Ставши перепочити на узбіччі дороги у нічний час, водіям таки довелося віддавати кровно зароблені 10,15, а то і 20 гривень молодому нападнику, адже як говорять «проти лому не має прийому», але у даному випадку перечити хлопцю з пістолетом бажання не виникало ні у кого.


Хтозна скільки б тривала ця процедура, яка нагадує буремні 90-ті з елементами вимагання та рекету, якби не вчасне звернення одного із потерпілих у міліцію. За словами Олега Пархомчука старшого оперуповноваженого Решетилівського РВ міліції молодика вдалося затримати прямісінько у ту ж ніч, коли він після «роботи» відсипався у дружини. «Коли до нас звернувся один із водіїв, - говорить Олег Пархомчук, - то ми одразу підняли по тривозі особовий склад, викликали наряд роти дорожньо-патрульної служби ДАІ, адже мали інформацію, що злочинці пересуваються на автомобілі та розпочали пошуки. У процесі відпрацювання території нам вдалося встановити ще п’ятьох потерпілих, які у ту ніч стали жертвами злочинця.»

Схема роботи молодика була однакова. По обидва боки від траси розташовані автозаправні станції, поблизу яких зазвичай відпочивають водії-дальнобійники. Тож, приїхавши на трасу, хлопець сказав своїм товаришам «Я тут цар, зараз будемо працювати», взяв газового пістолета і пішов «на роботу». Спочатку він просто пропонував заплатити за те, що вони стоять на «його території», а вже потім, коли водії відмовлялися, жорстким аргументом ставав пістолет. Під час чергового вимагання хлопець побачив машину ДАІ, яка прямувала прямісінько до них. Після цього він з товаришами покинули своє «ДЕУ» і потікали. Затримали розбійника з великої дороги вже практично під ранок, як ми уже говорили, у дружини. У скоєному він зізнався. Мотивує свій вчинок тим, що потрібні гроші, але ціна тих 50 гривень, які йому вдалося «назшибати» - від 4 до 6 років позбавлення волі. Саме таке покарання передбачене Кримінальним кодексом України згідно статті 186 ч.2(грабіж), власне, за якою і порушили кримінальну справу відносно молодика.

Нині він заарештований. Говорить, що хильнувши зайвого і потягло на пригоди. До речі, під час упізнання потерпілими свого кривдника, усі, як один вказали саме на нашого героя. Він же у свою чергу тільки просив вибачення і  оправдувався тим, що поводив себе неадекватно.  

Яна Холодна, ст. інспектор ВЗГ ГУМВС в  Полтавській області


СБ, 10 июня 2023, 20:47 Курс НБУ: USD , EUR , RUR