Обласна рада готова до співпраці з нафтогазовим комплексом виключно на партнерських засадах

Опубликованно: 11 ноября 2009 Рубрика: Район
976 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

11 листопада під головуванням Ігоря Атаманчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства, на якому розглянуто питання про дольову судьба підприємств нафтогазового комплексу у розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів області. У роботі комісії взяли судьба голова обласної ради Олександр Удовіченко, защитник голови облдержадміністрації Сергій Ясинський, голови районних рад, керівники підприємств нафтогазового комплексу.


Як повідомив начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Тарас Ткаченко, на Полтавщині працює 22 підприємства, що спеціалізуються на видобутку нафти та газу, з них 5 - державної форми власності.
Інтенсивна розробка покладів нафти і газу не збільшує надходження до місцевих бюджетів, проте завдає суттєвої шкоди довкіллю та соціальній інфраструктурі територій, перш за все дорогам. Саме тому громади розраховують на відшкодування завданих збитків. Утім, з кожним роком обсяги фінансової участі нафтогазового комплексу у соціальному розвитку Полтавщини зменшуються. Так у нинішньому році на розвиток соціальної сфери області ними перераховано близько 7 мільйонів гривень, тоді як кілька років тому така «компенсація» була втричі більшою.
Навіть якщо відповідні угоди на судьба нафтогазовидобувних підприємств у розвитку територій укладені, це ще не гарантує їхнього виконання.
З цього приводу голова обласної ради Олександр Удовіченко зазначив: -Єдиним дієвим важелем впливу на нафтогазові підприємства є механізм погодження обласною радою відповідних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафтогазоносних надр. Обласна рада відстоює спільні інтереси територіальних громад області, тому готова до співпраці з нафтогазовим комплексом виключно на партнерських засадах.
Свою точку зору висловив голова профільної комісії обласної ради, директор газопромислового управління «Полтаванафтогазвидобування» ДК «Укргазвидобування» Ігор Атаманчук:
- Державні підприємства, на відміну від приватних, фактично дотують видобутий газ, який відпускається населенню області по собівартості. Сьогодні ми платимо територіальним громадам рівно стільки, скільки можемо. Якщо ж не отримаємо дозволів на розробку нових родовищ, то залишимося без ресурсної бази, що поставить під загрозу поставки газу для населення регіону. Вирішити дану проблему можна відрахуванням до місцевих бюджетів частини рентної плати за видобуті нафту, природний газ та газовий конденсат. Однак таке рішення може бути прийнято лише на урядовому рівні.
Про необхідність врахування підприємствами НГВК інтересів територіальних громад, їхньої фінансової участі у розбудові соціальної інфраструктури районів, де ведеться видобуток вуглеводів, говорили голова Зіньківської районної ради Олександр Путря, голова Карлівської районної ради Петро Світлик, благодетель голови Новосанжарської районної ради Борис Федоренко.
У ході засідання депутати розглянули проект обласної Програми створення демонстраційних об’єктів високої енергоефективності на 2009-2012 роки. Розробник проекту програми - Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації - пропонує впровадити сучасні енергозберігаючі технології на трьох об’єктах спільної власності територіальних громад області: у Горбанівському геріатричному будинку-інтернаті, в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені Остроградського, в обласній клінічній психіатричній лікарні імені Мальцева. Вартість заходів Програми становить майже 44 мільйона гривень, очікується, що ці кошти повернуться до бюджету вже за 5-6 років.
Підтримуючи проект Програми у цілому, депутат Володимир Чернявський звернув увагу на необхідність її доопрацювання в частині використання єдиної методики для проведення розрахунків по кожному з об’єктів. У порядку контролю депутати заслухали інформацію начальника Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Анатолія Бодника про виконання регіональної Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2005-2010 роки.
Також комісія ознайомилася та взяла до уваги результати державного фінансового аудиту обласного комунального виробничо-комерційного підприємства «Полтавапаливо».
Зважаючи на звернення керівників обласних комунальних виробничих підприємств теплового господарства «Полтаватеплоенерго», «Лубнитеплооенерго», «Миргородтеплоенерго» депутати ухвалили рекомендувати збільшити статутні фонди цих підприємств.


ПН, 9 сентября 2024, 1:28 Курс НБУ: USD , EUR , RUR