Паливні брикети виробляють на Полтавщині
Неприбуткова організація "Регіональний фонд підтримки підприємництва у Полтавській області" надає допомогу в створенні та супроводі інноваційних та інвестиційних проектів. Фонд надіслав до редакції заявку на судьба у конкурсі "Енергозбереження-2009" за номінацією "Підтримка", у якій подав інформацію про свою діяльність як інфраструктури з реалізації бізнес-проектів у сфері впровадження енергозберігаючих технологій та відновлюваних джерел енергії.
Одним із найбільш перспективних профінансованих інвестиційних проектів у сфері енергозбереження є проект суб'єкта підприємницької діяльності С. І. Хмелевського, жителя селища Жуки Полтавського району. За ініціативи підприємця та за фінансової підтримки райдержадміністрації і регіонального фонду підтримки підприємництва на суму 40 тис. грн, у районі налагоджено виробництво альтернативних видів палива (паливних брикетів з лушпиння соняшнику) потужністю 20 тонн на добу.
Цей проект досить важливий для району, оскільки виготовлення паливних брикетів є, по суті, переробкою відходів виробництва. Але, на думку авторів конкурсної заявки, існують ризики щодо збуту на вітчизняному ринку отриманої продукції. Адже відсутній комплексний підхід у частині реалізації державних програм щодо забезпечення технічного переоснащення котлів у бюджетній та комунальній сферах для споживання альтернативних видів палива. І хоча виробництво котлів для спалювання брикетів з відходів рослинництва в області налагоджене, широкого розповсюдження вони поки що не набули.
Досвід роботи полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва дає можливість стверджувати, що в Україні назріла необхідність формування нової державної політики щодо малого підприємництва, яка повинна відповідати сучасним реаліям і мати принципово нову якість та комплексний підхід до розв'язання проблем енергозбереження. Спираючись на свій досвід у реалізації заходів Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні, фонд розробив ряд пропозицій щодо вдосконалення правових, організаційних та фінансових засад державної підтримки підприємництва. Ці пропозиції стосуються, зокрема, Закону України "Про державну підтримку малого підприємництва" й передані до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. У них пропонується конкретніше визначити форми державної підтримки, терміни реалізації заходів Національної та регіональних програм розвитку підприємництва, засади діяльності та джерела фінансування УФПП, регіональних і місцевих фондів підтримки підприємництва.