Презентували книгу „Пора цвітіння терну”

Опубликованно: 27 ноября 2009 Рубрика: Район
3126 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського презентували книгу Михайла Олефіренка „Пора цвітіння терну”. Видання містить у собі два романи „Чорторий” і „Хуторяни”. У творах розгортається широка панорама важких періодів в історії українського народу, зокрема на полтавському селі: розкуркулення і Голодомор 1932-1933 років, укрупнення колгоспів і знищення хуторів у 70-80-ті роки минулого століття.


Як зауважила на презентації літературний редактор книги, письменниця Наталія Фурса, «романи вражають документальністю і правдивістю висвітлення злочинів комуністичного режиму, які були спрямовані на підривання коренів українського народу та його духу. „Чорторий” і „Хуторяни” написані на основі реальних подій та людей. Вони є неспростовним надзвичайно актуальним нині документом, адже страшні уроки історії ніколи не залишаються в минулому.

Книга „Пора цвітіння терну” побачила світ у видавництві „Полтава”. Вона вийшла друком на замовлення Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації згідно з планом випуску соціально значущих видань. Начальник Головного управління Олег Пустовгар під час презентації наголосив: «Ми, справжні українці, щороку вшановуємо пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій на нашій землі. Ми робимо це, бо усвідомлюємо – страшні події тих років стали найбільшою гуманітарною катастрофою людства. Президент Віктор ЮЩЕНКО робить усе можливе для відродження пам’яті про наслідки злочинів комуністичного режиму, і такі книжки як «Пора цвітіння терну» видаються вже не тільки за гроші громадських організацій чи діаспори, а й за бюджетні кошти».

У заході також взяв судьба єпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського Патріархату владика Федір. Він прочитав молитву за упокоєння душ загиблих українців під час голодоморів та благословив книгу «Пора цвітіння терну» на те, щоб вона поширювалася серед людей.  

Варто зазначити, що видання складається із цілого циклу романів. Книга є частиною прозової епопеї Михайла ОЛЕФІРЕНКА „Стожари”, яка охоплює великий проміжок часу – з 1900 року по наші дні, що став основоположним у долі українського народу. „Чорторий” і „Хуторяни” – початкові книги художньої хроніки життя українського села.

Велику пізнавальну і мистецьку цінність має роман „Чорторий”. З його сторінок долинають голоси з тих страшних 1932-1933-іх років. Голоси щирі, „підслухані” письменником у його земляків, голоси правди і безжального осуду тоталітарної системи, яка перетворювала людину на звіра.

„Михайло ОЛЕФІРЕНКО не шукає головних винуватців голодомору в Полтаві, Харкові чи Москві – він відкриває ту вкрай болісну для нас правду, яка полягає в тому, що саме свої люди, односельчани, родичі творили своїми руками, звісно, з намови комуністичної верхівки, отой жах, який призводив до канібалізму”. Так характеризує творчість автора у передмові до презентованої книги Микола ЖУЛИНСЬКИЙ – академік, голова ради з питань культури і духовності при Президентові.


ПТ, 27 декабря 2024, 3:18 Курс НБУ: USD , EUR , RUR