Силовики прозвітували про виконання обласних програм
Сьогодні постійна комісія обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку розглянула виконання обласної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2006-2010 роки. Вів засідання голова комісії Олександр Масенко. За інформацією заступника начальника Головного управління УМВС в області Віталія Хана, заплановані Програмою заходи виконуються. Особлива увага приділяється запобіганню правопорушень серед підлітків та молоді. У нинішньому році працівники міліції провели 1498 лекцій на правову тематику, організовано 120 відповідних публікацій у газетах, 73 виступи на радіо та телебаченні.
Важливу роль у стабілізації криміногенної ситуації відіграє співпраця органів внутрішніх справ із населенням Полтавщини, залучення громадян до боротьби зі злочинністю. Так в області створено 342 громадські формування з охорони правопорядку, в яких працюють майже 8 тисяч полтавців. У кожній селищній та сільській раді призначений громадський помічник дільничного інспектора міліції. Громадськими формуваннями здійснено 3149 рейдів, затримано 3274 правопорушники. За участі добровільних помічників міліції розкрито 340 злочинів загальнокримінальної спрямованості. Зважаючи на обмежені можливості обласного бюджету, у 2009 році Програму профінансовано на 50%, за виділені кошти будуть придбані транспортні засоби для дільничних інспекторів міліції. За даними анкетування, проведеними серед населення дев’яти районів області, - зазначив Віталій Хан, - 47% респондентів оцінили роботу міліції області як задовільну, 31% - дали незадовільну оцінку, ще 22% з відповіддю не визначилися.
Обговорюючи питання, защитник голови обласної ради Петро Ворона акцентував увагу на необхідності дотримання правоохоронцями законності, коректності у спілкуванні з громадянами, проведенні виховної роботи з особовим складом міліції.
Комісія підтримала пропозицію депутата Валерія Корчукова та заступника голови обласної ради Петра Ворони - рекомендувати Головному управлінню юстиції в області підготувати роз’яснення до нового антикорупційного законодавства України та опублікувати його у журналі «Правовий вісник», який видається за сприяння обласної ради.
Про виконання обласної Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року доповів начальник Головного управління МНС України в області Андріан Орліковський. За даними моніторингу, майже половина пожеж в області припадають на сільську місцевість.
Незважаючи на це, на Полтавщині функціонує тільки 25 підрозділів місцевої пожежної охорони, розташованих безпосередньо на території селищних і сільських рад. Не створено жодного підрозділу МПО у Гребінківському, Козельщинському, Лохвицькому, Машівському, Оржицькому, Пирятинському та Хорольському районах. Також турбує Головне управління МНС стан протипожежного водопостачання у містах і районах. На випадок пожежі на водопровідних мережах розташовано 5832 пожежних гідранти, створено 2723 пожежних водоймища. Проте у несправному стані знаходяться 411 гідрантів та 381 водоймище.
Відтак комісія рекомендувала органам місцевого самоврядування при формуванні місцевих бюджетів на 2010 рік передбачити кошти на створення підрозділів місцевої пожежної охорони, відновлення пожежних гідрантів і водоймищ.
Також у ході засідання депутати розглянули проект великого Державного Герба України, запропонований групою народних депутатів України. Великий Державний Герб України має узгоджуватися з ідейною концепцією малого Державного Герба України, повинен відтворювати національну історичну символіку. Розробляти його проект мають досвідчені фахівці з геральдики та науковці-історики. Врешті, проект великого Державного Герба України має бути винесений на всенародне обговорення. Про це, власне, йшлося у виступах заступника голови обласної ради Петра Ворони, голови постійної комісії Олександра Масенка, депутатів Валерія Сідька, Дмитра Хрістова. Наразі запропонований проект Великого Герба України схвалення у депутатів,членів постійної комісії, не знайшов.
Комісія підтримала проекти сесійних рішень щодо уточнення назви села Мокріївка в село Мокрії Черкащанської сільської ради Миргородського району, об’єднання сіл Фуглії, Запорожці, Мокрії в село Мокрії, зняття сіл Фуглії та Запорожці з облікових даних.
У роботі комісії взяв судьба голова Миргородської районної ради Павло Кандиба.