“Спасибі, що Ви у нас є”…

Опубликованно: 18 ноября 2009 Рубрика: Район
1111 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Нещодавно Президент України Віктор Ющенко перебував у Кременчуці з робочим візитом. Перша особа держави відвідав ВАТ “Крюківський вагонобудівельний завод”, взяв судьба в ефірі місцевої ТРК "Візит". Звичайно, Віктор Андрійович не зміг залишити наддніпрянське місто, не поспілкувавшись із його жителями. У місцевому будинку культури відбулася відверта розмова з кременчужанами. Ще на початку свого виступу Віктор Ющенко заявив: “Для мене політика не є самоціллю. Я не агітуватиму вас голосувати за кандидата Ющенка. Я закликаю вас голосувати за свою систему цінностей”.


Після цього Ющенко-економіст почав звітуватися, що конкретно зроблено за період його правління: “Моя політика дуже проста. Вона ґрунтується на унікальності нашого геополітичного становища. Покладаючись на це, нам вдалося досягти значних результатів, зокрема у сільському господарстві. Ми посідаємо 4 місце у світі по експорту кукурудзи, 5 – зерна, 1 – ячменю та олії. За роки мого президентства  темпи розвитку економіки були одними з найвищих у Європі. В Україні ріст ВВП не опускався нижче 7,5%.  Кращі показники лише у Литви.

Ми відкрилися світу як велика туристична держава. Нині до нас туристів приїжджає більше, ніж до Туреччини. У нас показники рівня Іспанії та Італії”.

Глава держави наголосив, що нам принципово мати дружні стосунки з Росією. При цьому ми повинні відстоювати свій національний інтерес. Однак, незважаючи на складні відносини з великим східним сусідом, Україна збільшила товарообіг з цією державою більш ніж удвічі.

“Разом з тим, – наголошує Віктор Ющенко, – ми маємо значний інтерес до країн ЄС як до регіону, де знаходиться другий у світі капітал. Товарообіг із цими країнами в кілька разів перевищує цифри співпраці з Росією. Це найбільш платоспроможний регіон. Тому ми маємо тут великий економічний інтерес. У зв’язку з цим, я не можу не пишатися тим фактом, що ми підписали з ЄС Угоду про асоціацію – останній щабель перед вступом в ЄС”, – зауважив Президент.

Закінчуючи короткий огляд набутків в економіці, Віктор Ющенко підсумував, що результатом такої політики є величезний приріст іноземних інвестицій. Якщо до приходу Ющенка цей показник стояв на рівні 8 млрд.$, то нині він досягнув 38 млрд.$. Це в середньому від 9 до 12 млрд.$ за рік.

Не уникав чинний Президент України й болючих питань: “Частина людей сприймає період після Помаранчевої революції як розчарування. Так, не все вдалося зробити. Причиною цього є те, що не провели повноцінну здорову політичну реформу. З 2005 року  зусиллями олігархічних політичних сил Україна стала парламентською державою. Я, як Президент, втратив багато своїх повноважень. За період свого головування державою, я жодного разу не мав своєї більшості у Верховній Раді. А з паталогічним парламентом, який наповнюють вбивці, педофіли, тими, хто має кримінальне минуле, не можливо повноцінно розбудувати країну ”.

За словами Віктора Ющенка, нам потрібно зробити три фундаментальні речі, щоб вирішити свої проблеми. Перше, це реформування різних сфер. А починати треба з Конституційної реформи, проект якої Президент подав на всенародне обговорення. За новою редакцією Конституції, зокрема, для місцевих рад існуватиме мажоритарна система виборів, починаючи з села і закінчуючи містом. До парламенту депутати обиратимуться виключно за відкритими списками, де народ буде бачити не лише першу п’ятірку партії, а й увесь список кандидатів. Якби така система існувала перед останніми парламентськими виборами, то, за переконанням нашого Президента, у Верховну Раду не пройшли б принаймні 400 нинішніх народних обранців.

Другий принцип, що гарантує успішний розвиток української держави, – це демократизація суспільства. І великий крок у цьому зроблено. “Я гордий тим, що у нашій країні існує вільний журналіст. ЗМІ в Україні найбільш незалежні в країнах СНД. Я переконаний, що Україна може бути незалежною лише в демократичному розвитку”, – впевнено сказав український Президент.

Нарешті, третя складова, що, за розумінням Віктора Андрійовича, дозволить нам рухатися у правильному ключі, – це національне становлення. Саме становлення народу як нації формує цілісне суспільство, яке знає чого хоче. “Є народ із населенням 1млн. – і це нація. А є народ із населенням       10 млн., але це просто населення. Нація – це передусім спільнота, яку об’єднує мова, історія, традиції, звичаї, територія, безпека. Нація ж, яка розшматована – не може ставити перед собою великі економічні цілі”, – підсумував чинний Президент.

Насамкінець, Віктор Ющенко попросив народ: “Друзі, не голосуйте за особу! Голосуйте за ідеологію”.  

Губернатор Полтавщини Валерій Асадчев, який супроводжував Віктора Ющенка, заявив у своєму короткому виступі, що він знає стовідсоткову формулу, як не помилитися, за кого треба голосувати: “Ця формула існує і реально діє. До президентських виборів вона точно має відношення. Справа в тому, що наша країна уже повнолітня, їй 18 років. Тому кандидат, який іде в Президенти, за цей період уже повинен представити народу, що він конкретно зробив для України. А то у нас виходить, що одна “працює”, а інший “почує”.

А от нинішній Президент, дійсно, має солідний набуток досягнень як ще до свого президентства (як голова Національного Банку України – увів стабільну валюту гривню; як прем’єр-міністр – уникнув дефолту, повернув людям заборгованості по зарплатам та пенсіям), так і на посаді Глави держави (досягнення програми “10 кроків на зустріч людям”).

Саме Віктор Ющенко – моральний авторитет України. Він чи не найбільше постраждав заради демократичного розвитку нашої неньки-України. Отримавши смертельну дозу діоксину, він мовчки, не декларуючи це у ЗМІ, переніс 26 операцій (!), по 4 години кожна. “У п’ятницю після роботи я лягав на операційний стіл, а вже в понеділок виходив на роботу”, – про такий графік лише днями заявив українцям наш Президент.

Дехто каже, історія оцінить діяльність Президента Ющенка. Але, український народе, невже ми нині не можемо засвідчити факт правильної національної політики Віктора Ющенка і підтримати його вже сьогодні? Впевнений, що можемо! Адже кожен наступний рік манівцями відтягне розвиток нашої держави знову назад. Тож зробимо правильний вибір вже зараз!

P.S. Серед численних записок Віктору Ющенку траплялися й такі: “Спасибі, що Ви у нас є. Якось спокійно на душі…”

                                                                                                  Петро Таран


СБ, 18 мая 2024, 13:36 Курс НБУ: USD , EUR , RUR