У період канікул вчителів примушують писати заяви на відпустки за власний рахунок

Опубликованно: 11 ноября 2009 Рубрика: Район
1423 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Про те, що такі факти мають місце в області й є непоодинокими, говорили сьогодні на розширеному засіданні обласної протиепідеміологічної комісії. Зокрема, як розповів начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Володимир Мирошниченко, за останній тиждень до них масово надходять звернення працівників шкіл та дитячих дошкільних закладів стосовно нарахування заробітної плати під час канікул. «До нас надійшли повідомлення, які, на превеликий жаль, мали або мають реальні підстави. Стосовно виплат заробітної плати не в повному обсязі під час канікул надходили звернення з м. Лубен, Великобагачанського, Машівського, Полтавського, Чорнухівського районів», - сказав він.


Начальник Головного управління освіти і науки не виключає: якщо надходили звернення від педагогічних працівників, то на рівні або міського/районного управління освіти, або на рівні керівників шкіл примушували людей писати заяви на відпустку за власний рахунок.
«Зокрема, у Великобагачанському районі ми маємо інформацію, що відділ освіти розглянув і повернув заяви, за нашими даними, близько 430 педагогічних працівників, а це 90% від загальної кількості. Не віриться, що стільки педагогів самі виявили бажання на кілька днів просто піти і не отримувати заробітну плату. Впевнений, що це не могло бути без організаційної роботи як з боку відділу освіти, так і з боку керівників шкіл», - зазначив Володимир Мирошниченко.
У тому, що причина таких заяв не в бажанні вчителів відпочити за власний рахунок, а в економії на зарплаті -  переконана й благодетель голови ОДА Надія Мякушко. «Вони розуміють, що заплативши середню заробітну плату зараз, вчителі все рівно будуть відпрацьовувати пропущені години. Більше того – вони їх будуть відчитувати у вихідні, а це – подвійна оплата», - сказала Надія Мякушко.


СБ, 27 апреля 2024, 20:19 Курс НБУ: USD , EUR , RUR