Україна і Азербайджан – стратегічні партнери

Опубликованно: 9 декабря 2009 Рубрика: Район
941 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Про це йшлося 8 г рудня під час офіційної зустрічі Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні Талята Алієва з представниками влади області. Полтавщину та Азербайджан у першу чергу пов’язують тісні економічні стосунки у енергетичній галузі. Саме із цієї Республіки Кременчуцький нафтопереробний завод(флагман промислового виробництва області)нині отримує сиру нафту. За словами голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Асадчева, Україні вдалося зробити великий прорив, забезпечивши аверсне постачання нафти, і розв’язавши тим самим проблему забезпечення заводу сировиною, яка виникла після того, як російська сторона відмовилася від експортування нафти на Кременчуцький НПЗ.


На разі в місць підприємство переробляє близько 400 тисяч тонн сирої нафти, із них 80% імпортується саме із Азербайджану.

Власне, і пан Посол підтвердив зацікавленість азербайджанської сторони у  подальшому співробітництві з Україною у енергетичній сфері.

„Завдяки проведеним переговорам, завдяки підписаним документам, завдяки проведеним з цього приводу міжнародним симпозіумам, які проходили в Польщі, Україні, Азербайджані ми досягли в цих питаннях конкретних рішень, і сьогодні їх реалізуємо. Коротко можу сказати те, що ми вже сьогодні почали постачати Кременчуцькому НПЗ азербайджанську нафту. Буквально 12 жовтня ми відкрили в Україні представництво азербайджанської державної нафтової компанії. Компанія, яка виходить в українське економічне і енергетичне життя не просто так, а з великими програмами”, - наголосив Талят АЛІЄВ.   

За його словами, Азербайджан планує збудувати на території нашої держави нафтопереробний завод, який перероблятиме азербайджанську нафту та велику мережу АЗС, наситивши таким чином український ринок нафтопродуктів, і , навіть, здійснюючи експорт бензинів до інших країн Європи.

„Це забезпечить енергетичну безпеку України. Таким чином, Україна зможе себе більш вільно відчувати. І я вас запевняю: ті, хто хочуть в цьому питанні утиснути Україну, тоді вони просто перестануть це робити”, - зазначив пан Посол.

Стосунки України та Азербайджану Талят АЛІЄВ охарактеризував, як братні, наголосивши, що за останні декілька років товарообіг між державами зріс у 20 разів, і зараз становить більше одного мільярда гривень. Азербайджан зацікавлений у поглиблені цієї співпраці. На Полтавщині, за його словами, крім нафтопереробної галузі азербайджанській стороні також цікавий аграрний сектор, продукція заводу „АвтоКраз” та концерну „Укрросметал”, до складу якого входить Полтавський турбомеханічний завод. Азербайджанська та українські сторони обговорять конкретні напрямки співпраці у цих сферах.

Голова Полтавської обласної державної адміністрації в свою чергу підтвердив важливість співпраці Полтавщини та Азербайджану. За словами Валерія Асадчева, наша область завжди відкрита для інвестицій та економічного співробітництва, тим більше, коли мова йде про такий стратегічний напрям, як енергетична галузь.

„Диверсифікація джерел постачання(енергоресурсів- прим.), це стратегічне завдання не тільки для Полтавщини, не тільки для НПЗ, а це стратегічне завдання для всієї України.  І ми бачимо, що такі завдання можуть вирішуватися і вирішуються на двосторонніх спільних відносинах. На прикладі Азербайджану ми побачили, що Україна стає центром тяжіння багатьох країн СНД. І не обов’язково створювати якісь надбудови – можна просто співпрацювати на двосторонній основі, в якій сьогодні зацікавлені Україна і Азербайджан, Україна і Білорусь, Україна і Туркменістан, Україна і Росія. І я переконаний: з боку України потрібне єдине – це політична стабільність і політика національних інтересів. В області нам вдалося створити політичну стабільність, і тому ми бачимо, що сьогодні до нас ідуть інвестори.  І питання азербайджанської нафти не єдине. Сьогодні азербайджанці будують велику будівлю в Полтаві, сьогодні азербайджанці ведуть переговори з турбомеханічним заводом на поставку їхньої продукції, і , до речі, перші замовлення вже зроблені. А це в кризовий рік для підприємства дуже гарна допомога: це робочі місця, це заробітна плата. Я думаю, що вдалими будуть і переговори із „Кразом”. Агропромисловий комплекс - це також дуже цікава тема для спільних розмов. Ми повинні все більше і більше розвивати таке співробітництво. Саме така політика дає можливість сьогодні нормально жити Полтавщині”, - наголосив голова Полтавської облдержадміністрації. За його словами, саме така політика має сповідуватися і на центральному рівні.

    

 


СБ, 4 января 2025, 12:48 Курс НБУ: USD , EUR , RUR