Український хліб недоречно називати «Бородіно» або «Єнісей»
Таку думку висловили на черговому засіданні Обласної дегустаційної комісії, засідання якої відбулося вчора на базі ДП «Полтавастандартметрологія». Члени комісії (а це представники центру стандартизації, метрології та сертифікації, обласної СЕС, обласної асоціації «Полтавахліб» та підприємств регіону) зібралися аби оцінити на скільки безпечні та якісні нові види продукції планують запустити у масове виробництво підприємства області. Адже у перегонах за клієнта та зайву копійчину виробники вигадують все нові й нові способи здешевити свою продукцію та виділитися на фоні конкурентів.
І часто-густо ці нововведення не йдуть на користь споживачеві. Цього разу на суд комісії було представлено 36 зразків продукції 7 виробників області, переважно хлібопеків. Зокрема:
· ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» виступив з 7 новими видами продукції, серед яких батони, сухарики, здоба та сувенірний пиріг «Полтавська фортеця»;
· ВАТ «Полтавахолод» запропонував на суд комісії сирники та блинчики з сирною начинкою, яблуками і маком.
· ТОВ «Лубенський хлібозавод» привіз на дегустацію 6 видів продукції, серед яких вироби, орієнтовані на дітей (невеликі за розміром та оригінальні за оформленням);
· ВАТ «Комсомольський хдібозавод» представив тістечка та торти;
· ВАТ «Кременчуцький хлібокомбінат» – ще 4 види продукції, серед них два тостових хліба – апетитний та пікантний;
· ВАТ «Полтавський хлібзавод «Південний» – виступив з трьома видами продукції;
· ПП Китнюх О.І. черговий раз запропонувала нові кондитерські вироби (рулет та два торти).
Члени дегустаційної комісії оцінювали якість представлених зразків за органолептичними показниками: смак, запах, колір, консистенція, оформлення, а також звертали увагу на маркування та пакування продукції, її ціну в роздрібній торгівлі. Окрім зразків продукції, розглядалися також і нормативні документи (технічні умови), згідно з якими виготовлятиметься продукт; рецептуру; протоколи випробувань, зразки етикеток тощо.
Кожен вид продукції був представлений представниками підприємства-виробника, котрі розповіли, які продукти закладали, в яких пропорціях, чим характеризується продукт, в чому його оригінальність тощо. Члени комісії задавали питання стосовно деяких інгредієнтів (особливо імпортного виробництва), технологічних операцій, вивчення ринку збуту.
Зауваження комісії щодо представленої продукції стосувалися переважно назв. Так, наприклад, не сподобалася назва здоби «Ромашка до кави» – таке поєднання слів здалося неприроднім, та й традиції споживання кави не передбачають вживання здобних виробів, тому було рекомендовано доопрацювати назву. Як варіант вони запропонували назвати булочку «Ромашка здобна».
Віктор Мирунко, генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» та голова дегустаційної комісії зазначив, що у власних назвах хліба бажано використовувати українську символіку, регіональні особливості, адже хліб та сіль – невід’ємна частина не лише столу, а й національної культури. «, – підкреслив він.
У результаті засідання (дегустації та обговорення) комісія визнала всі зразки продукції безпечними та якісними, такими, що відповідають вимогам нормативної та технологічної документації. Всі представлені види нової продукції рекомендовано до поставлення на виробництво.