«Укртатнафта» завершила реконструкцію установки гідроочищення

Опубликованно: 11 ноября 2009 Рубрика: Район
1021 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод) завершила реконструкцію установки гідроочищення дизельного палива ЛЧ-24-7/68 газо-каталітичного виробництва й наприкінці жовтня ввела її в експлуатацію. Як повідомила прес-служба компанії, у результаті проведеної реконструкції установки "Укртатнафта" мінімізує зміст сірки в товарних дизпаливах, дорівнявши їх до стандарту Євро-4 (зміст сірки не більше 50 ppm (0,005%)). Крім того, після проведених у рамках реконструкції заходів буде збільшено міжрегенераційний пробіг каталізатора до 5-7 років.


Реконструкція установки гідроочищення дизпалива була передбачена програмою першого етапу модернізації "Укртатнафти" і здійснена в рамках активного співробітництва з компаніями Shell Global Solutions (Нідерланди) і Criterion Catalysts&Technologies (США). Згідно з укладеними договорами на підприємство були поставлені внутрішні пристрої реакторів, виготовлені за технологією Shell, а також сучасна високоактивна каталізаторна система "Крітеріон". У ході модернізації установки була проведена заміна каталізатора й внутрішніх пристроїв чотирьох реакторів.

"Укртатнафта" зазначає, що сучасна начинка реакторів з високодисперсними тарілками дає змогу ефективніше використати весь обсяг каталізатора, а захисна система інертних матеріалів перешкоджає коксоутворенню на основному каталізаторі й сприяє рівномірному розподілу сировини по всій поверхні каталізатора. Також під час ремонту установки був виконаний значний обсяг робіт з заміни електричних мереж і колонного обладнання.

Співпраця "Укртатнафти" з Shell Global Solutions й Criterion Catalysts&Technologies буде продовжено в рамках модернізації другої установки гідроочищення дизельних палив З-300/1, де також будуть виконані заходи щодо реконструкції з одночасною заміною внутрішнього обладнання й каталізатора в реакторах.

Наступні проекти в рамках першого етапу модернізації "Підвищення якості бензинів і дизельних палив" будуть спрямовані на поліпшення технічних й екологічних якостей товарних бензинів.


СБ, 10 июня 2023, 20:36 Курс НБУ: USD , EUR , RUR