Ющенко просить 7 країн і НАТО надати вакцину проти грипу

Опубликованно: 12 ноября 2009 Рубрика: Район
1071 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Президент України Віктор Ющенко звернувся до лідерів 7 країн світу та керівництва НАТО із проханням надати Україні як гуманітарну допомогу вакцину проти грипу. Про це сказано в повідомленні прес-служби Президента з посиланням на ефір телекомпанії "Візит" (Кременчук), під час якого Ющенко зазначив, що країна потребує вакцини - як від сезонного грипу, так і від грипу А(H1N1). Крім цього, Ющенко висловив надію, що найближчим часом питання про надання такої вакцини буде вирішено позитивно.


Президент також підкреслив, що для боротьби з епідемією цього захворювання в першу чергу необхідні не гроші, а проведення професійної політики Кабінетом Міністрів. "Питання тут не в коштах, а питання в професійній урядовій політиці", - підкреслив Ющенко. Він також зазначив, посилаючись на прогнози експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, що друга хвиля епідемії цього захворювання буде набагато складнішою, ніж перша, а подолати її лише за допомогою захисних масок і карантину буде неможливо. Крім того, Президент повідомив, що у разі зменшення тенденції поширення грипу рекомендуватиме керівникам обласних державних адміністрацій у повному обсязі відновити життя регіонів.

Віктор Ющенко також заявив, що готовий публічно зробити щеплення проти грипу, щоб показати приклад нації. "Я готовий сісти першим, але, за умови, що ви біля мене... і на очах всієї нації отримати це щеплення, подати приклад", - сказав президент під час запису телеефіру в медіа-центрі "Візит". Він також повідомив, що питав у членів Уряду, чи робили вони щеплення, на що отримав відповідь, що вони не прищеплювалися.

На сьогодні Міністерство охорони здоров'я підтвердило 239 випадків смерті від грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій в 21 області, Києві й Криму. З 239 випадків смерті 26 зафіксовано за останню добу. Починаючи з 29 жовтня, 85 випадків смерті зафіксовано у Львівській області, 32 - в Івано-Франківській, 25 - у Чернівецькій, 21 - у Тернопільській, по 9 - у Хмельницькій і Київській, 8 - у Рівненській, по 7- у Волинській, Донецькій областях і Києві. Також по 4 випадки смерті зафіксовано у Вінницькій, Харківській і Чернігівській областях, по 3 - у Закарпатській і Черкаській, по 2 - у Запорізькій, Полтавській і Сумській і по 1 - у Херсонській, Одеській, Житомирській, Миколаївській областях і в Криму. Загалом, починаючи з 29 жовтня, на грип і ГРВІ занедужало 1 253 558 чоловік.


СР, 22 мая 2024, 1:09 Курс НБУ: USD , EUR , RUR