Замісна терапія метадоном стала доступною наркозалежним усіх регіонів

Опубликованно: 16 ноября 2009 Рубрика: Район
1064 0 0 1 Размер шрифта: Добавить в закладки:

За  результатами звернення Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич 10 листопада підписав Наказ МОЗ № 823, який  передбачає продовження та територіальне розширення замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) з використанням препарату «Метадол» (метадону гідрохлорид) для 5293 пацієнтів. Через 5 років з початку впровадження програм ЗПТ в Україні, завдяки зусиллям МОЗ, міжнародних та вітчизняних неурядових організацій, замісна терапія стає доступною для наркозалежних хворих у 113 лікарських закладах в усіх регіонах України, як в обласних, так і в невеличких районних центрах.


Станом  на листопад 2009 року 4801 пацієнт у 24 областях, містах Києві та Севастополі перебувають на лікуванні ЗПТ, у т.ч. 3942 отримують метадон,  859 пацієнтів - бупренорфін. До останнього часу Харківська область залишалася єдиною в Україні, де наркозалежні хворі взагалі були позбавлені можливості отримувати визнане у світі науково обґрунтоване лікування наркозалежності та профілактики ВІЛ/СНІД серед осіб, залежних від опіоїдів.  «Таким чином держава зробила ще один важливий крок, подолано останню  «адміністративно-географічну» перешкоду на шляху реалізації Загальнодержавної програми протидії ВІЛ/СНІД та визнання наркозалежності як хронічної хвороби, яку потрібно лікувати, а не переслідувати жорсткими  каральними санкціями, ще більше ускладнюючи епідемічну ситуацію та порушуючи права хворих людей. Лікування вже дозволило нам вирвати тисячі людей з кримінального кола і повернути їх та їхні родини до повноцінного життя» – заявив Андрій Клепіков, виконавчий директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.

Позитивні зміни відбуваються всупереч зусиллям окремих громадських організацій та органів місцевого самоуправління, які  періодично намагаються  перешкодити  впровадженню програм ЗПТ в регіонах України. Більше детально про впровадження ЗПТ в Полтаві:  http://www.svitlonadii.org.ua/projects/cu1ent/zpt/


ВТ, 25 июня 2024, 4:34 Курс НБУ: USD , EUR , RUR